tanec

taneční a pohybová průprava 2022/2023

Základy práce s tělem, rytmická cvičení, pohybová průprava - balet, moderna, street dance, základy akrobacie.

“Pro děti tvořím bezpecné prostředí, v kterém se mohou uvolnit a inspirovat. Provázim je pohybem tak, aby pro ně i nadále zůstal přirozenou součástí života. Hudba, rytmus a tanec v jeho různých podobách, který tvoří potěšení a možnost sebevyjádření. Během společného času mají děti prostor hravým způsobem vnímat jeho možnosti a získat tak nové pohybové zkušenosti. Skrze různé taneční styly, pohybové formy a hry společně objevime kouzlo rozpohybovaného těla.

Se staršími dětmi v lekci mimojiné tvoříme tzv choreografie, které podporují pohybovou paměť konkrétních prvku. Líbí se mi možnost sdílet jejich přání, objevovat společné formy a zapojit je tak do celého tvůrčího procesu.

Lekce, kde se děti setkají se zakladními tanečními technikami různých tanečních stylů. Osvojí si rytmus, uvolněnost a radost, kterou tanec a hudba přináší. Kladen bude důraz i na rozcvičku, zdravý stretching a improvizaci.

Lektorka: Klárka Kočárková, tel.: 775 648 909

Klára objevuje a zkoumá pohyb od dětského věku, kdy při baletní škole divadla J.K. Tyla v Plzni prošla baletem, scénickým i moderním tancem a později se dostala i ke stepu. V plzeňském divadle zažila praxi již jako dítě a to v repertoáru baletu, opery i činohry. Během studií v Praze spolupracovala se studenty HAMU na katedře tance a byla součástí mnoha absolventských představení. Později se dostala i na jeviště pražských muzikálových scén (muzikály Antoinetta – královna Francie, Sybila, Kleopatra, Angelika, Děti ráje aj.) Taneční vzdělávání prohlubovala na  workshopech se zahraničními i tuzemskými tanečníky v oblasti moderního tance a stepu (Eran Gisin, Michelle Oliva, Terry Beeman, Joshua Pelatzky, Jason S. Smith, Michelle Dorance, Václav Kuneš, Lenka Vágnerová a mnoho dalších).

Byla přizvána k několika vystoupením s ojedinělým stepařským seskupením project Wings (Carli Rebbeca Jefferson, Jan Bursa, Pavel Strouhal a Václav Muška). K dalším velmi příjemným a obohacujícím spolupracím patří soubor současného tance 420PEOPLE na představení Package v choreografii japonského choreografa Shusakua Takeuchiho a inscenace V rytmu swingu buší srdce mé v Národním divadle (režie Ondřej Havelka).Ve spolupráci s pražským nezávislým souborem Tygr v Tísni byla součástí obsazení v úspěšném imerzivním divadle inscenace Golem, které mělo svoji premiéru v roce 2015 na ostrově Štvanice v Holešovicích. Od roku 2000 je jako umělec na volné noze součástí tanečních company na pražské muzikálové scéně.
Foto: studio moving world

Kdy

Čtvrtek: 13.15-14.15 děti 5-8 let DoDo, Taneční sál
Čtvrtek: 14.15-15.15 děti 8-12 let DoDo, Taneční sál

Kurz začíná ve druhé polovině září, přesný termín bude upřesněn.
Do kurzu je možné se přidat i v průběhu pololetí.

Cena

1 hodina týdně 60 min.      1 950 Kč 15 lekcí

Pokud máte zájem o kroužek, vyplňte nejprve přihlášku (najdete ji ke stažení pod záložkou PŘIHLÁŠKA/NÁHRADA) a zašlete nascanovanou/vyfocenou zpět nebo vhoďte do schránky DoDa. Poté bude Vaše dítě do kurzu zapsáno a vy obdržíte do mailu výzvu k platbě.

Platby za kroužky posílejte na účet číslo: 3207676335/5500, při platbě uvádějte přidělený variabilní symbol, případně uveďte do poznámky  jméno dítěte a název kroužku.

Splatnost za kroužek je do 15.10. daného roku (1. pololetí) a 28.02. daného roku (2. pololetí). Lze platit také v hotovosti v Infocentru (malý domeček hned vedle Dobřichovického domku).

 

 

Kontakt

Dobřichovický Domek 5. května 12
252 29 Dobřichovice

GPS: 49°55'35.630"N, 14°16'24.003"E

provozovatel:
Středisko volného času Dobřichovický domek
IČO: 04 626 478

Ing. Radka Alexy Ph.D., ředitelka
Hana Matějková
Bc. Ivana Sedloňová
+420 770 105 175
+420 778 427 108
+420 774 412 495
info@svcdodo.cz