BABY JOGA

Jóga pro maminky s miminky od 6 do 9 měsíců aneb Baby jóga, je jednoduché a jemné cvičení s miminky, je založena na vytvoření pevného pouta mezi rodičem a dítětem. Zahrnuje nejen masáže miminek a šetrné cviky, kterými se přirozeně podporuje jejich zdravý motorický vývoj, ale také cvičení prospěšné pro ženy po porodu. Posilujeme svalstvo pánevního dna, bříška, zadečku, stehen a boků. Příjemně protahujeme a uvolňujeme zatuhlé partie ramen, krku a prsou. Věnujeme se namáhaným a bolavým částem těla. Pravidelné cvičení baby jógy u dětí zvyšuje pocit bezpečí a pohody a rodičům napomáhá naladit se a porozumět potřebám svého dítěte.

Jóga navíc dětem umožní lépe se vyrovnat se stresem, na který jsou velmi citlivé – umění se uvolnit je dar, který nemá ani spousta nás dospělých. A rodičům kromě toho dává návod, jak si s dětmi již od narození hrát a jak s nimi komunikovat. Naučí je, jaké polohy a pohyby jsou pro miminka bezpečné, jak používat svůj hlas ke zklidnění nebo motivaci dítěte a zejména jak relaxovat a být v klidu.

Důvody proč cvičit baby jógu:

  • Fyzická aktivita přináší dětem lepší a hlubší spánek.
  • Baby jóga napomáhá lepšímu trávení.
  • Pravidelným cvičením získává dítě i rodič v pozitivním slova smyslu „denní rutinu“, což je hlavně pro děti velmi důležité.
  • Společné cvičení posiluje vztah mezi rodičem a dítětem.
  • Díky velké pozornosti, kterou miminku během cvičení věnujeme, se brzy naučí aktivně komunikovat a hrát si.
  • Jóga může dítěti pomoci léčit jeho porodní trauma, učí ho být odolnějším vůči stresovým situacím.
  • Hluboká relaxace, která je nedílnou součástí jógy, pomáhá především rodičům vyrovnat se s případným stresem a únavou.

V lekcích používáme pomůcky na jógu - podložky, bloky, malé míčky, a také interaktivní pomůcku tzv. padák, který využívám ke hrám s dětmi.

Kurz je omezen počtem 6ti maminek. Přijďte dřív tak, abyste v případě nutnosti stihla dítě nakojit. V DoDu je prostor na klidné nakrmení dítěte. Pokud nekojíte, je možnost ohřátí lahvičky, případně příkrmu v kuchyni v přízemí v mikrovlnce.

Vemte si s sebou dítě v pohodlném oblečení - vhodné je body a legíny s ponožkami. Sama se pohodlně oblékněte, boty nepotřebujete - cvičíme naboso. Dítěti vemte s sebou jednu hračku a deku, na které je zvyklé doma si hrát. Dále plenu a věci na přebalení, případně na převlečení miminka. Kočárky parkují ve dvoře přímo u budovy DoDa. Do sálu si můžete vzít korbičku či vajíčko s dítětem a mít ho u sebe.

Lektorka: Mgr. Irena Nolová

Vzdělání: Certifikovaná instruktorka jógy, cvičitelka II. třídy rodičů a dětí a předškolních dětí, od roku 2010 vede cvičení rodičů v TJ Sokol Dobřichovice. V Jog-inu v Dobřichovicích  vede kurzy jógy pro  nejmenší děti a cvičení pro těhotné a po porodu. V Dobřichovickém Domku vede kurzy kondičního cvičení pro seniory, jógohrátky a baby jógy.

 

Kdy a kde:

Úterý:      9.00 -10.00

         6 - 9 měsíců

DoDo, Taneční sál


Jste vítáni v Dobřichovickém Domku od 8.45 hod (Taneční sál v 1. patře), můžete se podívat na prostory a v klidu se připravit na cvičení. Můžete se kdykoliv přijít podívat a připojit se k nám.

Kurz bude začínat v úterý 4. září 2018 a bude zahájen při miniálním počtu 3 přihlášených. Dotazy volejte lektorce Ireně Nolové, tel.. 721 173 368, e-mail: irenanolova@seznam.cz

Cena:

1 hodina týdně 60 min.                

jednotlivě na místě 120 Kč/hod

permanentka na 10 lekcí

1.000.- Kč  (100 Kč/hod)

Platby za kroužek probíhají hotově na první hodině cvičení nebo posílejte na účet u Fio banka, a.s.: 2500121609/2010. Do poznámky uveďte své jméno a název kroužku, např.: Petra Nováková, Baby joga I. Splatnost za kroužek je do 30. 10. daného roku (1.pololetí) a do 28. 2. daného roku (2. pololetí)!

 

Lektor: Mgr. Věra Fixová, speciální pedagog  
 
1. FIE standard I, II, III a FIE basic 1, 2 (doc. Pokorná UK), 2. LPAD basic + standard (Learning Propensity Assessment Device) pod vedením lektorů z Bar Ilan University a Feuersteinova institutu (ICELP, Izrael), 3. DAYC (Dynamic Assesment of Young Children) u prof. Tzuriela, Bar Ilan University Izrael (dynamické vyšetření dětí předškolního a mladšího školního věku), 4. Trénink jazykových schopností podle D. B. Elkonina – předgrafémová a grafémová etapa (prof. Mikulajová PedF UK), 5. Rozumově nadaní žáci s poruchami učení a chování (doc. Portešová DVPP),  6. pravidelná účast na konferencích věnujících se problematice nadaných dětí, ADHD, rané 

 

Kontakt

Dobřichovický Domek 5. května 12
252 29 Dobřichovice

GPS: 49°55'35.630"N, 14°16'24.003"E

provozovatel:
Středisko volného času Dobřichovický domek
IČO: 04 626 478
Ing. Radka Alexy Ph.D.
Bc. Ivana Sedloňová+420 770 105 175
+420 774 412 495
info@dobrichovickydomek.cz