Cvičení pro seniory - JOGA

Kurzy organizuje Dobřichovický Domek za podpory MěÚ Dobřichovice a Nadačního fondu pro ROZVOJ PLNÉHO VĚDOMÍ. Cvičení je určeno pro aktivní seniory, kteří chtějí i nadále zůstat fit! Nikdy nejste příliš staří na to, abyste se díky cílenému a přiměřenému pohybu nemohli cítit lépe! V rámci kurzu si senioři posílí pánevní dno, zlepší koordinaci a stabilitu, naučí se cviky pro zpomalení osteoporózy, proti bolavým zádům a základy cévní gymnastiky. Cvičení bude probíhat na podložkách na zemi a se židlemi.

Video zde:

https://www.plnevedomi.cz/nase-projekty/31-joga-a-mindfulness-pro-seniory

Co na hodinu: pohodlné oblečení a ponožky (nejlépe protiskluzové, cvičí se bez bot), ručník nebo polštářek pod hlavu a láhev s pitím.

Lektorka: Mgr. Irena Nolová

Mgr. Irena Nolová, certifikovaná instruktorka jógy

Vzdělání: Certifikovaná instruktorka jógy, cvičitelka II. třídy rodičů a dětí a předškolních dětí, od roku 2010 vede cvičení rodičů v TJ Sokol Dobřichovice. V Jog-inu v Dobřichovicích  vede kurzy jógy pro  nejmenší děti a cvičení pro těhotné a po porodu. V Dobřichovickém Domku vede kurzy kondičního cvičení pro seniory, jógohrátky a baby jógy.

 

Kdy a kde:

Pondělí:          9.00 -10.00   senioři DoDo, Taneční sál
Středa:   11.30 -12.30 senioři Dobřichovice, Rezidence sál seniorů

Začínáme ve středu 5.9. a v pondělí 10.9.2018

Jste vítáni v Dobřichovickém Domku od 8.45 hod (Taneční sál v 1. patře) nebo ve středu od 11.15 hod v sále seniorů v areálu Anežky České, můžete se podívat na prostory a v klidu se připravit na cvičení. Na kurz se můžete přijít podívat kdykoli během roku a připojit se k nám.

Cena:

ZDARMA - podpořeno grantem MěÚ Dobřichovice a Nadačním fondem pro ROZVOJ PLNÉHO VĚDOMÍ

 

 

Lektor: Mgr. Věra Fixová, speciální pedagog  
 
1. FIE standard I, II, III a FIE basic 1, 2 (doc. Pokorná UK), 2. LPAD basic + standard (Learning Propensity Assessment Device) pod vedením lektorů z Bar Ilan University a Feuersteinova institutu (ICELP, Izrael), 3. DAYC (Dynamic Assesment of Young Children) u prof. Tzuriela, Bar Ilan University Izrael (dynamické vyšetření dětí předškolního a mladšího školního věku), 4. Trénink jazykových schopností podle D. B. Elkonina – předgrafémová a grafémová etapa (prof. Mikulajová PedF UK), 5. Rozumově nadaní žáci s poruchami učení a chování (doc. Portešová DVPP),  6. pravidelná účast na konferencích věnujících se problematice nadaných dětí, ADHD, rané 

 

Kontakt

Dobřichovický Domek 5. května 12
252 29 Dobřichovice

GPS: 49°55'35.630"N, 14°16'24.003"E

provozovatel:
Středisko volného času Dobřichovický domek
IČO: 04 626 478
Ing. Radka Alexy Ph.D.
Bc. Ivana Sedloňová+420 770 105 175
+420 774 412 495
info@dobrichovickydomek.cz